Muzeum

Muzeum kažododennosti je ojedinělou ukázkou toho, jaké výsledky může mít amatérské muzejnictví.
Vždy nás zajímalo to, jak žili naši v předkové v době, než se masová výroba stala samozřejmostí, a co všechno museli dokázat vyrobit vlastníma rukama. Jak to dělali a jaký byl jejich svět.

V naším interaktivním muzeu se můžou návštěvníci, a obzvlášť ty menší, seznámit s exponáty na vlastní kůži. Několik desítek drobných činností vtahnou děti zábavnou formou do každodenního života našich předků: sednou si do kadlubu s obilím, vyzkouší dřeváky, či nabrousí sekeru.

Po přebudování muzea a otevření nové expozice během Kříč Festu v roce 2016 představujeme návštěvníkům nejen obecné postupy, poznatky a nástroje různých řemesel, ale i životy reálně žijících chříčských řemeslníků. Přečtete si příběhy šesti mužů, kteří v obci bydleli a pracovali, a jaké dopady na jejich životy mělo historické dění během 20. století.


Naše expozice:

Příběh p. Černého a Obchod smíšeného zboží

Příběh p. Konopáska a pivovar

Příběh p. Uttla a pekařství

Příběh p. Uhera a tesařství a truhlářství

Příběh p. Franka a výroba obuví

Příběh p. Bílka a řeznictví

dále: prostřený stůl, hračky a zábava, praní prádla

Muzeum je přístupné v otvírací hodiny pivovarského bistra - aktuální naleznete na stránkách pivovaru Chříč. Případně dle domluvy, neboť správcovská rodina v areálu bydlí, telefonicky či emailem: jana.jakubickova@gmail.com

Muzeum nabízí kromě stálých expozic i přechodné výstavy.

  

Za podporu projektu Muzeum každodennosti děkujeme Plzeňskému kraji.