Chříčský masopust 22. 2. 2020

Jedenáctý ročník masopustního průvodu a dovádění. Začátek po obědě na návsi, masopustní pochod a večerní tombola, dražba, kapely a otevřený bar ve sladovně pivovaru. Na čepu Pazdrát a různé speciály vč. NEIPA Maškara. Možnost zakoupit také lahvové pivo. Najdete také událost na facebooku.

Masopustní maska není podmínkou pro účast v průvodu, ale rozhodně je vřele vítána, i když se nemusí jednat o tradiční postavu. Po domluvě je na místě možnost zapůjčit převleky z naší kostymérny.
Stejně jako vždy – lze do neděle přespat ve spacáku v prostorách sladovny. Počet vyhřívaných prostor je omezený, ale sucho zajištěno.

Kdo nepřijede, prohloupí!

Tradiční akce v roce 2020

Zapište si do svých kalendářů, těšíme se na vás v pivovaru!

1.2. Výroba masek na masopust a promítání filmů – na neformálním setkání Propolisu budeme vyrábět masky a radovat se. Dveře jsou otevřené i nečlenům – jen svou účast případně nahlašte, v pivovaru probíhá ještě soukromá akce a kapacity na spaní jsou omezené.
22.2. Masopust
16.5. Pouť sv. Jana Nepomuckého
někdy v květnu: Šachový turnaj
30.5. asi trochu country
22.8. Křič Fest
10.10. Posvícení
5.12. Advent

Všechny akce uveřejňujeme i v našem kalendáři, který můžete odebírat a naleznete ho pod tímto odkazem.

10. ročník Křič Festu 24. 8. 2019

Jubilejní desátý ročník proběhne předposlední sobotu v srpnu a oslavíme i desetileté výročí působení sdružení Propolis na Chříči. Jako ohládnutí za předešlými ročníky pro vás připravujeme program složený z toho nejlepšího, co jsme mohli společně v Chříči vidět a slyšet. Potvrzené části programu budeme uveřejňovat průběžně zhruba od začátku léta na stránkcáh www.kricfest.cz a v události na Facebooku.

Chříčský masopust 2. března 2019

Již desátý ročník masopustního průvodu a dovádění. Začátek po obědě na návsi, masopustní pochod a večerní tombola, dražba, kapely. Na čepu Pazdrát a různé speciály. Možnost zakoupit také lahvové pivo.

Masopustní maska není podmínkou pro účast v průvodu, ale rozhodně je vřele vítána, i když se nemusí jednat o tradiční postavu. Po domluvě je na místě možnost zapůjčit převleky z naší kostymérny!

Stejně jako vždy – lze do neděle přespat ve spacáku v prostorách sladovny. Počet vyhřívaných prostor je omezený, ale sucho zajištěno.

Adventní setkání 8. 12. 2018

V sobotu 8.12. proběhne na Chříči opět Adventní setkání, na kterém se s Vámi rádi potkáme.

V 17:00 začíná v místním kostele sv. Jana Nepomuckého adventní mše se zpíváním rorátů.

Od 18:00 na stejném místě, a po drobném občerstvení na zahřátí, se můžete těšit na Český mistr Jan Traján Turnovský
(1550 – 1606) – koncert renesanční hudby, který znovuoživuje tvorbu jednoho z nejvýznamnějších českých
skladatelů 16. století v podání souboru staré hudby „Polyfonion“ s přáteli pod uměleckým vedením Igora Angelova.

Zhruba od 19:30 pak probíhá ve sladovně pivovaru společenské posezení u roztopených kamen s dobrým jídlem, pivem a podobně. Však to znáte. K tanci a poslechu zahraje kapela Puss‘ O’Liquor. (vstup 50,-)

Přijet můžete již v pátek či sobotu ráno – proběhne lehká zkouška zpěvu rorátů, nazdobení kostela a rozpálení kamen ve sladovně.

Přespání samozřejmě možné (vlastní spacák a karimatka). Jen nám, prosím, dejte vědět, že se k nám chystáte, abychom připravili dostatek místa na spaní v teple.

 

Chříčská pouť 19. 5.

Pouť proběhne v sobotu 19. května, kdy po obědě začíná mše svatá v kostele s následným průvodem k soše sv. Jana Nepomuckého. Další program navazuje v areálu pivovaru Chříč.

Chříčský masopust 10. 2. 2018

Devátý ročník masopustního průvodu a dovádění. Začátek po obědě na návsi, masopustní pochod a večerní tombola, dražba, kapely a otevřený bar ve sladovně pivovaru. Na čepu Pazdrát a různé speciály. Možnost zakoupit také lahvové pivo.

Masopustní maska není podmínkou pro účast v průvodu, ale rozhodně je vřele vítána, i když se nemusí jednat o tradiční postavu. Po domluvě je na místě možnost zapůjčit převleky z naší kostymérny!

Stejně jako vždy – lze do neděle přespat ve spacáku v prostorách sladovny. Počet vyhřívaných prostor je omezený, ale sucho zajištěno.

Kdo nepřijede, prohloupí!

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/310293176146198/

foto: Veronika Endrštová – Chříčský masopust 2017, úprava: Propolis z.s.

Sobota 13. 1. s Ladislavem Heryánem

Přijeďte v lednu k nám do Pivovaru Chříč
SOBOTA S LADISLAVEM HERYÁNEM autorem známé knihy EXOTEM NA TÉTO ZEMI, ZNÁMÝM SALESIÁNSKÝM KNĚZEM, PŘÍTELEM MAGORA JIROUSE, BIBLISTOU, pomocníkem BEZDOMOVCů, STUDENTů, HLEDAJÍCÍch, TÁPAJÍCÍch…
13.1. v PIVOVARU CHŘÍČ
Dopoledne:
• Dvě promluvy s následnou diskuzí na biblická témata. Budeme se dotýkat otázek: Co může křesťanství nabídnout člověku v dnešní době? Co Bůh přináší člověku? O Božím milosrdenství mezi námi. Jak žít víru v každodenním životě? Jak…Proč…
Společný oběd a povídání s pivem
Odpoledne:
• Diskuze nad otázkami účastníků
• Společná mše s přímluvnou modlitbou
• Možnost soukromých rozhovorů s P. Heryánem
Možnost přespání v pivovaru Chříč. Kvůli společnému obědu nám prosím dejte vědět, pokud byste rádi dorazili na: jana.jakubickova@gmail.com či SMS: 720404105.
Začátek nového roku. Zajímavé setkání. Inspirace. Zamyšlení. Povzbuzení.

Kurzy pro děti i dospělé 2017/2018

Od října se v chříčské Klubovně otevírají nové kurzy pro děti a rodiče – cirkus, keramika, muzikoterapie a muzikohraní pro rodiče s dětmi. Přihlašovat se můžete už nyní.